Estée Lauder, The Woman
The most beautiful face in the world? It's yours.
I want to show as many women as I can reach, not only how to be beautiful, but how to stay beautiful.
Estée Lauder 1946'da 4 ürün ve sarsılmaz bir inanç ile bu şirketi kurdu:Her kadın güzel olabilir. 60 yılı aşkın bir süreden sonra; bugün, bu kavram, endüstrisinin yüzünü değiştirdi.

KURULUŞ
Josephine Esther Mentzer olarak doğan Estée Lauder Corono'nın Queens eyaletinde Macar asıllı annesi Rose ve Çek asıllı babası Max tarafından büyütüldü. Estée ismi ailesinin kendisine verdiği takma ad olan Esty'nin bir versiyonudur. Her zaman güzellik konusuna duyduğu ilgi kimyacı amcası John Schotz tarafıdan farkedildi ve ilk işine amcasının yardımı ile güzellik salonlarına ve otellere cilt bakım ürünleri satarak başladı.

DOKUNUŞUN GÜCÜ
Bayan Estée Lauder'ın belki de en önemli mirası satış yapılabilmesi için müşteriye dokunulması gerektiğidir. Uzun bir zamanını müşterilere ve güzellik uzmanlarına şu satış tekniğini anlatarak geçirdi: "Ben buralara sadece bir şeyleri dileyerek ve ümit ederek değil, çok çalışarak geldim."

ÖRNEK LİDER
Bayan Lauder'ın liderliği binlerce kişiye ilham kaynağı oldu. Amerikan Başkan'ının Özgürlük Madalyası ve Fransız Ordusu'nun onur ödülleri dahil bir çok onur ödülü kazandı. Ancak, Bayan Estée Lauder’ın en mutlu anı ödül alırken değil; mağazada müşterilere öneriler verirken idi. En önemli cümlelerinden biri "Telefon, telegraf, kadınlara söyle" idi, çünkü şunu biliyordu: Bir müşteri Estée Lauder ürününü bir defa denedi mi ürüne bayılacak ve bunu arkadaşları ile paylaşacaktı.

ULAŞILABİLİR GÜZELLİK
Şirket reklam yapmaya başladığında, Bayan Estée Lauder kullanılacak olan güzellik portrelerinin hem ilham verici hem de ulaşılabilir güzellikte olması konusunda ısrarlıydı. Zamanla, Karen Graham, Willow Bay, Paulina Porizkova, Liya Kebede—ve şimdi Elizabeth Hurley, Carolyn Murphy, Hillary Rhoda ve Gwyneth Paltrow— gibi süper modeller Estée Lauder'i temsil etmiştir.

ŞIK STİLİ Bayan Estée Lauder aynı zamanda ürünlerinin ambalaj tasarımı ile de yakından ilgilenmiştir. Ürün ambalajı tasarımlarının bir çoğu Estée Lauder'ın isteğine göre banyo ve yatak odası dekorasyonuna uygun olacak şekilde mavi renkle üretildi.