Sürdürülebilirlik

1946'dan beri,güzellik ürünleri performansına ve bilinçli kimyaya dayanan ürün geliştirmede lider konumdayız. Son derece yüksek standartlarımız bizi,formüle edeceğimiz ve formüle etmeyeceğimiz içeriklerden güzellik rutininizde yerini alan ambalajlara kadar dünyaya sunduğumuz tüm ürünleri gözden geçirmeye ve yeniden değerlendirmeye itiyor.
Misyonumuz, dokunduğumuz herkese her zaman en iyisini getirmek ve yaşadığımız çevreye destek olmak olacaktır.
Estée Lauder Şirketleri’nin aynı adı taşıyan markası olarak, daha sürdürülebilir bir gelecek için bugün ve yarın yaptıklarımız ve yapacaklarımız:Ürün İçerik Şeffaflığı

Tüm ürünlerimizin içeriklerini esteelauder.com.tr’deki ilgili ürün sayfalarında ve uygun yerlerde listeleriz. Ayrıca sizi ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgilendirmek için yüksek performanslı içerikler ve bunların cilt yararlarını içeren bir İçerik Sözlüğümüz de mevcut.

Sürdürülebilir Ambalaj

2025 yılına kadar, ambalajlarımızın %75-100’ü bunlardan en az birini karşılayacaktır: Geri dönüştürülebilir, yeniden doldurulabilir, yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülmüş veya geri kazanılabilir.
Bu hedefe ulaşırken, ambalajlarımızdaki tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzeme miktarını %50'ye kadar artıracağız. Ayrıca, mümkün olan her yerde ürünlerimizin etrafındaki ve içindeki gereksiz kartonları ve kağıtları da ortadan kaldırıyoruz. Hedefimiz, 2025 yılına kadar orman bazlı fiber kartonlarımızın %100'ünün FSC sertifikalı olmasını sağlamaktır.

Sorumlu Kaynak Kullanımı

Ürünlerimizi oluşturmak için geniş ve çeşitli bir tedarikçi ağıyla işbirliği yapıyoruz ve dünyanın dört bir yanından içerik ve malzeme tedarik ediyoruz. Böylelikle içerikleri sorumlu bir şekilde, insanlar ve çevre üzerindeki potansiyel etkilere dikkat ederek tedarik etmek için özenle çalışıyoruz. Bunu yaparken, faaliyet gösterdiğimiz yerel topluluklara karşı duyarlı kalıyor, kaynak bulma uygulamalarımızı sürekli olarak iyileştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Politikalarımız ve programlarımız, derinden bağlı olduğumuz değerlerimizi ve uzun süredir devam eden sorumluluk mirasımızı içeriyor.

Enerji ve Karbon Emisyonu

2020'de Estée Lauder Şirketleri, NetZero1 karbon emisyonu elde etti ve doğrudan ticari operasyonlar için küresel olarak %100 yenilenebilir elektrik sağladı. Şirketimiz ayrıca Kapsam 1, 2 ve 3 emisyonları için bilime dayalı emisyon azaltma hedefine de ulaşmış ve bizi iklim değişikliğine karşı daha da kararlı adımlar atmak üzere konumlandırmıştır. Ek olarak Estée Lauder Şirketleri; Long Island, New York üretim ve Ar-Ge tesislerimizde 4.224 panelli bir güneş enerjisi dizisi kurdu ve Oklahoma'daki bir rüzgar çiftliğinden şirketin küresel elektrik ayak izinin yarısı kadar olan 22 megavatlık rüzgar enerjisi için «Virtual Power Purchase Anlaşması» imzaladı.

Daha Güzel Bir Gelecek

Sosyal Sorumluluk

Her yaştan ve etnik kökenden kadının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Kapsayıcılık ve Çeşitlilik

Güzellik, bizi benzersiz kılan her şeyi kutlar.

Top