Parfüm
İlkleri


Bayan Estée Lauder

Parfüm piyasasında bir devrim yarattı.
O; müşterileri kendilerine parfüm almaları için ve kendi kişisel koku gardıroplarını yaratmaları için ikna eden ilk kişiydi. Bugün; yeni çıkan Estée Lauder Luxury Fragnance Collection ile hala taşıdığımız parfüm mirasımızın, tarihimizin ve süregelen verasetimizin inanılmaz anlarını keşfedin.

Güzellik ışıldamaktır...
ve parfümdür.

1953:

ÇIĞIR AÇAN, YOUTH DEW
1950'li yılların başlarında Estée; kadınların parfüm almak için neden erkeklere bağlı kaldıklarını ve o aldıkları parfümleri de neden sadece özel günlerde kullandıklarını merak etti.
Kadınların aklını değiştirmek için — ve parfüm dünyasını da sonsuza dek değiştirmek için — 1953'te Youth Dew Bath Oil'i yarattı.
Büyüleyici, zengin ve olağanüstü kalıcılıkla, kadınlar onu banyoda kullanmak için aldı fakat Estée'nin tahmin ettiği gibi kısa sürede Youth Dew'u parfüm olarak kullanmaya başladılar.
Bir parfüm değil; banyo yağı olduğundan kadınlar onu gündelik hayatlarında kullanmaya ve bundan zevk almaya başladılar. Kokunun kendisi bugün hala parfümeri dünyasında efsanevi bir yerde duruyor — yaratılan en seksi kokulardan biri olarak biliniyor. Gül, Lavanta, Yasemin, Baharatlar, Vetiver ve Paçuli'nin eşsiz karışımı; bu kokuyu daha duyusal yapıyor ve zamansız kılıyor. Piyasaya sürülmesinden 50 yıl sonra hala hayranlarının en favori parfümü.

1963:

ESTÉE: KENDİ KALBİ GİBİ BİR PARFÜM
Estée Lauder o kadar kişisel bir parfüm yaratıyor ki; ona kendi adını veriyor.
Her içerik ve her notaya ayrı ayrı verdiği değer; bizim bugün hala parfümlerimizi yaratma şeklimizi belirliyor.

1970’ler

İMZA KOKULARIN ON YILI
Aliage, Private Collection, White Linen & Cinnabar
Estée; modern kadının her durum ve ruh hali için zengin ve çeşitli bir parfüm gardırobuna sahip olması gerektiğine inanarak,
birkaç yıl içinde birçok imza kokusunu piyasaya sürdü.

1985:

BEAUTIFUL, GELİN İKONU
Estée'nin parfümleri bugün hala birer şaheser ve çok satan. Beautiful; ilhamını düğün günündeki bir gelinden aldı.
Estée, titizlikle en lüks ve pahalı içerikleri, binbir türlü çiçek içeren bir buket yaratmak için kullandı.
Lansmanını kutlamak için bir gelini, New York'ta 5. Cadde'den aşağı yürüttü.

2021

GÜNÜMÜZDE ESTÉE LAUDER PARFÜMLERİ
Bugün; dünya çapında müşterilerimiz tarafından çok sevilen ve çok satan prestijli koku koleksiyonumuza ek olarak; Estée'nin çığır açan parfüm geleneğine yeni bir koleksiyonla devam ediyoruz: The Estee Lauder Lüks Parfüm Koleksiyonu. Doğanın en nefes kesen anlarından ilham alan, özenle seçilmiş 8 muhteşem koku.

DAHA FAZLASINI KEŞFET...

Diğer hikayelerimizi keşfedin.

Top