Liderliği Yeniden Tanımlayan Yükselen Liderlerden Bir Nesil İnşa Etmek

"It's persistence. It's that certain little spirit that compels you to stick it out just when you're at your most tired. It's that quality that forces you to persevere, find the route around the stone wall."
– Estée LauderMisyonumuz

Markamız, 75 yılı aşkın süredir liderliği yeniden tanımlıyor. Bu, çok az kadının ev dışında çalıştığı bir zamanda güzellik endüstrisini alt üst eden kurucumuz Bayan Estée Lauder ile başladı. Estée her zaman kadınların gücüne inanmış ve onları “Sonsuz imkanlarınızın farkında olun” diye teşvik etmiştir. Mirası, vizyon sahibi bir kadının neler başarabileceğini gösteriyor.

Kurucumuz, dünya çapında kadın liderlerin önünü açanlardan biri olmasına rağmen, liderlikteki klişeler ve önyargılar hala kadınları iş hayatında belirgin bir dezavantajda bırakıyor ve sonuçları algının çok ötesine geçiyor. 5.700'den fazla kadın ve erkek üzerinde yapılan tescilli bir küresel araştırma çalışmasıyla, dünyanın her yerindeki insanların bir liderde aradığı en önemli 3 özelliğin dürüstlük, özveri ve güvenilirlik, yani cinsiyetlerden bağımsız yetenekler olduğunu keşfettik. Bunları Estée'nin kendi itici gücünün modern eşdeğerleri olarak görüyoruz ve Bu bakış açımız markamızın kalbi olarak hizmet etmeye devam ediyor.

Liderlikte Eşitlik Neden Bu Kadar Önemlidir?

Kadınların lider olmak için gerekenlere sahip olduğunu biliyoruz ve küresel veriler de bize aynı şeyi gösteriyor. Bu nedenle, Estée Lauder Emerging Leaders Fonu aracılığıyla, liderlik hakkındaki anlatının yeniden yazılmasına yardımcı oluyoruz: yalnızca savunuculuk yoluyla değil, aynı zamanda kadınların kendilerini lider olarak tanımlamalarına yardımcı olmayı amaçlayan kapsamlı bir liderlik eğitimi deneyimi aracılığıyla.

Ne Yapıyoruz

Estée Lauder Emerging Leaders Fonu'nun misyonu, yeni nesil yükselen liderleri destekleyerek ve mevcut liderlik beklentilerinde mevcut olan cinsiyet klişelerine meydan okuyarak liderliği yeniden tanımlamaktır. Fonun çabaları 3 konuya odaklanmaktadır:

SÜRÜKLEYİCİ LİDERLİK DENEYİMLERİ

Hayatın her kesiminden kadınların kendilerini
lider olarak tanımlamalarına yardımcı olmak

MENTORLUK & TOPLUM OLUŞTURMA

Kadınların ilerlemesini sürdüren
destekleyici topluluklar yetiştirmek

FİKİR SAVUNUCULUĞU

Liderlik hakkında konuşulanları değiştirmek ve lider olmanın ne anlama geldiğine dair algılara meydan okumak

Estee Lauder Emerging Leaders Fonu, Amerika Birleşik Devletleri'nde yerleşik ve vergiden muaf ABD merkezli bir yardım kuruluşu olan Estee Lauder Şirketleri Charitable Foundation'ın bir hayır kurumudur.


Vital Voices İle Ortaklığımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Daha Güzel Bir Gelecek

Sürdürülebilirlik

Küresel topluluğumuzun sağlığı ve güvenliği her şeyden önemlidir.

Sosyal Sorumluluk

Her yaştan ve etnik kökenden kadının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Kapsayıcılık ve Çeşitlilik

Güzellik, bizi benzersiz kılan her şeyi kutlar.

Top